Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА

Date: 21 червня 2023 о 11:43

Комендантська година – це заборона перебування людей у визначений час на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

Перепустки і посвідченні видаються військовою комендатурою. Саме перепустки дозволяють перебувати на вулиці на період комендантської години. Перепустки, дійсні тільки в межах території, де запроваджено комендантську годину. Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, подбати, щоб цей документ був доступним, адже мобільні додатки можуть працювати нестабільно.

Перевіряти документи і, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях під час комендантської години – повноваження патрулів. Хто входить до патрулів, вирішує місцева влада.

Такі патрулі мають право, зокрема:

• перевіряти в осіб посвідчення, документи, що посвідчують особу, та перепустки, а в разі їх відсутності – затримувати осіб та доставляти в органи або підрозділи Національної поліції; за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, які ними перевозяться;

• вилучати в осіб предмети, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення, і передавати їх органам або підрозділам Національної поліції;

• застосовувати відповідно до законодавства заходи фізичного впливу, зброю і спеціальні засоби;

Відповідальність за порушення режиму комендантської години. За відмову від виконання законного розпорядження або вимоги патруля загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб. Якщо порушник вчиняє опір – йому загрожує штраф 17–34 тисячі гривень або позбавлення волі до 5 років. Передбачена відповідальність за поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку – штраф або виправні роботи.
Comments:
Only authorized users can leave comments.